Wyceń i wyślij

Zaloguj się do serwisu i wypełnij formularz wysyłkowy

 

 

By zalogować się do serwisu proszę używać jako loginu swojego adresu e-mail powiązanego z kontem w paczkarnia.pl. Hasło pozostaje bez zmian.

W celu nadania przesyłki:

  1. wybieramy z menu po lewej stronie odpowiednią opcję,
  2. uzupełniamy adres nadania i dostawy,
  3. wybieramy firmę kurierską za pośrednictwem której chcą Państwo zrealizować zlecenia,
  4. kontynuujemy wypełnianie formularza, potwierdzając każdy krok wyborem ("dalej DPD" / "dalej UPS")<< lub zmianą firmy kurierskiej ("wybierz DPD" / "wybierz UPS") z panelu po prawej stronie

Wypełnienie formularza sprowadza się do wpisania niezbędnych informacji, dzięki którym będziemy mogli poprawnie zrealizować zamówienie. Nasz formularz jest zbudowany w taki sposób że cały czas kontrolujesz koszt usługi. Zaznaczając dodatkowe opcje, cena zmienia się "na żywo" dzięki czemu cały czas znasz końcową cenę przesyłki. Rejestrując się i korzystając z panelu klienta masz możliwość dodawania adresów do książki adresowej, przez co oszczędzasz czas, jeśli często wysyłasz do stałych kontrahentów.

 

Opłać przesyłkę

 

 

Płatności za usługę, realizowane są w trakcie zamawiania kuriera lub rozliczane są okresowo*. Na początku będziesz miał możliwość dokonania płatności robiąc przelew internetowy, czyli najwygodniejszy i najszybszy sposób na dokonywanie płatności przez internet obsługiwany przez zaufaną firmę dotpay.pl.

* Jeśli wysyłasz regularnie, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o rozliczaniu raz w miesiącu bez konieczności opłacania każdej przesyłki

 

Wydrukuj etykietę i zaplanuj datę podjazdu kuriera.

 

 

Po pomyślnym przebiegu dwóch pierwszych kroków, na Twoim monitorze wyświetlą się ważne i potrzebne linki:

  • Wydrukuj etykietę 1 - Kliknij aby wydrukować etykietę
  • Ustal termin odbioru - Kliknij aby ustalić zalecaną datę przyjazdu kuriera.

Po ustaleniu terminu przyjazdu kuriera, możesz przygotować swoją przesyłkę. Przygotowaną i oznaczoną przesyłkę odłóż na bok i zajmij się swoimi sprawami. Przy przekazaniu przesyłki poproś o pokwitowanie kuriera na kopii etykiety. Jest to Twój dowód nadania przesyłki na podstawie tego dowodu możesz złożyć reklamację jeśli twoja przesyłka nie dotarłaby na miejsce.

 

Zapakuj przesyłkę i czekaj na kuriera.

 

 

W zależności od zawartości przesyłki użyj najlepiej sztywnego kartonu odpowiedniego wypełniacza do zabezpieczenia przesyłki wewnątrz.
Przy przekazaniu przesyłki kurierowi pamiętaj aby od kuriera pobrać potwierdzenie nadania np. poprzez podpis kuriera na kopi listu przewozowego.